OHO-jevski prevrat, naj bi proti uveljavljenemu antropocentričnemu pogledu na svet in v želji predrugačenja le tega, zajel vse plasti prebivalstva. V ta namen sta Marko Pogačnik ter Iztok Geister-Plamen, leta 1967 zasnovala slikanico "Steklenica bi rada pila", ki je bila namenjena otrokom, strip "Svetloba teme" namenjen mladostnikom ter knjigo za odrasle z naslovom "Pegam in Lambergar". Prevrat je temeljil na novem načinu uzrtja stvari, zato se predmeti v slikanici, v duhu reizma osamosvojijo in v doseženi avtonomnosti funkcionirajo na ravni subjektov.
Knjigo sestavljata tipična OHO-jevska risba, ki je delo Marka Pogačnika in poetično naivno besedilo Iztoka Geistra Plamna
Rokopis slikanice "Steklenica bi rada pila" naj bi izšel pri založbi Mladinska knjiga, žal pa se je tam izgubil med nikdar objavljenimi rokopisi. Kasneje je fotokopijo rokopisa, ki pa ni identična z opisano delovno verzijo rokopisa, med svojimi papirji našla Zvona Ciglič. Knjiga je izšla šestintrideset let pozneje, leta 2003, v samozaložbi Sv. Antona.
Tekst: Ana Mizerit
Mere
23 x 16.4
Fizični opis
Knjiga je mehko vezana s šivanjem in lepljenimi platnicami. Platnice so iz zelene valovite lepenke, strani pa iz nebeljenega papirja. Na platnicah je prilepljen listič z ročno napisanim naslovom in avtorstvom ter letnico nastanka (ne izdaje).
Strani niso oštevilčene, je pa poleg notranje naslovnice in 5 strani uvoda še 55 strani, na katerih se odvija zgodba. Izdanih je bilo ok. 500 izvodov.